Про нас

Видавництво «Астролябія» було засноване 15 вересня 2000 року. Ініціював створення Видавництва Олег Фешовець, який працював тоді на посаді заступника декана філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Другим засновником Видавництва став Благодійний фонд «Філософський проект». 

На початках свого існування Видавництво орієнтувалося здебільшого на видання орієнтованої на університетське середовище літератури в царині гуманітаристики. Однак поступово, з огляду на виразну тенденцію до замикання українських університетів на навчальних підручниках власних авторів, а також непрозору політику в системі видання підручників для загальноосвітніх шкіл, Видавництво переорієнтувало свою видавничу політику, орієнтуючись на потреби вільного ринку. 

На сьогодні Видавництво видає різножанрову літературу, а саме: художню літературу, поезію, книги з філософії, психології, історії, релігії, політичних наук, права, економіки, мистецтва тощо.

Одним із важливих своїх завдань Видавництво вважає підготовку перекладів та видання класичного світового спадку. Це твори художньої та фахової літератури. І чимало важливих класичних текстів українські читачі мають змогу читати нині завдяки нашим зусиллям. А нещодавно ми започаткували програму видання сучасної європейської прози.

Особливою гордістю Видавництва є те, що завдяки тривалій і систематичній роботі було видано більшість творів Джона Толкіна. Видання українських перекладів спадку цього чудового письменника та мислителя було однією із цілей Видавництва ще на стадії його заснування. І робота ця триває донині.

Значний внесок в українську культуру Видавництво робить виданнями середньовічної та ранньомодерної літератури, яка все ще залишається малодоступною для нашого читача. Вже видано нові переклади «Пісні про Ролянда», «Божественної Комедії» Данте, перші українські переклади «Кентерберійських оповідей» Джеффрі Чосера і давньоанглійської поеми «Беовульф», ведеться робота над перекладом збірки вагантської поезії (з латини та середньоверхньонімецької) «Carmina Burana», а також інших класичних творів давньої європейської літератури.

Важливим напрямком роботи Видавництва «Астролябія» стала мілітарна література, яку ми почали видавати з 2009 року. Поступово довкола нашого періодичного видання — Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя» — сформувалася група висококласних фахівців з історії та теорії військової справи, що гарантувало беззаперечний авторитет нашим виданням. І якщо на початках ми обмежувалися виданням книг лише з військової історії, то з 2014 року розпочали програму видання професійної військової літератури, покликаної посилити обороноздатність держави. 

Ваш кошик
Найменування Кількість Сума
Безкоштовна доставка замовлень на суму від 1000 грн на будь-яке відділення
Всього:
0.00 грн