Перемога в номінації Класична іноземна література в українському перекладі

17 вересня двадцять сьомий Львівський BookForum в онлайн-режимі оголосив лауреатів премії Best Book Award 2020.

Книга «Перші поетеси: Кодекс давньогрецької жіночої поезії» видавництва «Астролябія» здобула перемогу в номінації Класична іноземна література в українському перекладі — «за гармонійне поєднання високої поезії з високою видавничою культурою».

І справді, йдеться про ті вершини поезії, з яких бере початок уся європейська писемна лірика як така. Але хоч уперше канон давньогрецьких поетес був окреслений ще в кінці І ст. до Хр., та український читач досі мав лише поодинокі переклади цих літературних скарбів. І тільки торік, наприкінці 2019-го, у нашому видавництві в рамках проекту «Класична та сучасна європейська література в Україні» (за підтримки програми «Креативна Європа» Європейської Комісії) вийшла ця взірцева антологія. Хоча насправді це повний корпус усіх відомих на сьогодні творів усіх відомих давньогрецьких поетес, а їх тут 18, від Сапфо (VII–VI ст. до Хр.) до Евдокії Авґусти (V ст. після Хр.). Переклав тексти та впорядкував видання відомий перекладач, поет і філолог Тарас Лучук, і по суті це така велика робота, що межує з подвигом. Адже серед заслуг Тараса Лучука не тільки майстерний, мистецький переклад, а й бездоганний науковий апарат, докладні коментарі, бібліографія, покажчики творів і фрагментів, імен і назв, а до того ж ґрунтовна і системна передмова.

Книга й за своїм зовнішнім оформленням заслуговує на згадану в номінації тезу — це справді явище високої видавничої культури. Ілюстраторка Ольга Шингур оформила видання у стилі червонофігурного вазопису, уявні портрети всіх вісімнадцятьох поетес виконані у двох барвах — чорній та помаранчево-теракотовій. А дизайнер видання, Галина Гінайло, зуміла нерозривно інтегрувати естетику видання у її ідейний зміст. Тримаючи книгу, гортаючи її — мовби тримаєш коштовний давньогрецький кілік, піднесений однією з тих солодкоголосих жриць-поетес, любуючись його красою і водночас п’яніючи від його вмісту.

Ваш кошик
Найменування Кількість Сума
Безкоштовна доставка замовлень на суму від 1000 грн на будь-яке відділення
Всього:
0.00 грн