Бібліотека командира

Бібліотека командира була заснована 2011 року у співпраці зі Львівським інститутом мілітарної історії. Започаткування цієї серії стало реакцією на виразну тенденцію нехтувати мілітарною складовою в українському суспільстві, безвідповідальну настанову його інтелектуальної верстви щодо питань безпеки, а також недалекоглядну, а почасти й злочинну політику роззброєння країни, яку провадили українські політичні еліти з часу здобуття Україною незалежності. На нинішній час видано у цій серії 22 книги. Публікуються у друкованій та електронній формах.
Доступні на сьогодні видання серії можна побачити на сайті Видавництва «Астролябія» у рубриці «Бібліотека командира».
Серія покликана допомогти підвищити фахову підготовку українських військовослужбовців, сприяти реформуванню Збройних Сил України, мотивувати громадян до набування військових спеціальностей, а також збільшити їхні шанси на виживання. Важливість цієї серії помітно зросла в умовах нинішньої війни, коли потреба стрімко нарощувати особовий склад ЗСУ наразилася на обмежені можливості чинної системи військового вишколу.

Найвідоміші книги серії — це армійські посібники швейцарського воєнного експерта Ганса фон Даха («Тотальний опір» і «Техніка бою»), які ми почали видавати у 2014 році і наступні томи яких вийдуть друком уже найближчим часом.
Це і книги, що входять до лектури курсантів найвідоміших військових навчальних закладів світу (United States Military Academy, Royal Military Academy Sandhurst, École spéciale militaire de Saint-Cyr та ін.), а також відповідні армійські посібники, що допоможуть нашим військовослужбовцям адаптуватися до сучасного озброєння та системи вишколу країн НАТО.
Не менш важливими виданнями серії, є унікальні дослідження з історії військової справи та воєнного мистецтва в Україні.
За час існування «Бібліотеки командира» серед військовослужбовців та цивільних громадян безплатно розповсюджено понад 20 тисяч примірників цієї серії на суму близько 3 млн гривень. Здійснити це ми змогли як завдяки самофінансуванню з продажів цих видань у книгарнях, так і завдяки доброчинним внескам наших однодумців.




