History of Ukraine. 10–11 classes. Materials to the textbook for pupils of secondary schools. Second, complemented and corrected edition

History of Ukraine. 10–11 classes. Materials to the textbook for pupils of secondary schools. Second, complemented and corrected edition Under the general editorship of Andriy Kozyckyy

The book covers major events in life of Ukraine in the ХХ century. The special consideration is given to the themes that are absent in the secondary school textbooks published after 2010. This edition is prepared on the basis of wide circle of sources, with taking into account the newest achievements of Ukrainian and foreign historiography. Objective information and considered estimations of the most debatable problems of the newest history of our country are given in separate sections. The book is worked out with taking into account the requirements of Standard level of the Program for secondary educational institutions «History of Ukraine. 10–11 classes» and intended for pupils and teachers of secondary schools, and also all who desires to know the real, undistorted history of the native state.

Share

Additional information

Product code: 00074

ISBN: 978-617-664-026-4

Publish year: 2013

Genre: Tutorials, History

Age categories: Adult

Size: × см

31 жовтня 2013р.

Михальчишин презентував альтернативний посібник з історії та пообіцяв закупити його для шкіл

Учора, 30 жовтня, у Львові народний депутат від ВО «Свобода» Юрій Михальчишин презентував нове видання посібника з історії України для учнів 10-11 класів. Загалом співавторами посібника стало ще дев’ять авторів.

Як зазначив Юрій Михальчишин, перше видання, яке презентували торік наробило дуже багато галасу і отримало схвальні відгуки від педагогічних колективах півдня та сходу країни.

Він зазначив, що цього разу посібник вийшов друком з авторськими доповненнями у більш серйозному поліграфічному та дизайнерському оформленні, щоб зробити його більш привабливим та цікавим.

«Окремий параграф присвячений подіям боротьби проти радянської окупації та холодноярському партизанському руху», - сказав Михальчишин.

За його словами, зважаючи на наростання антифашистської істерії з наступом на все українське, автори вирішили завдати контрудару.

Михальчишин також обурився, що видання міського голови Львова звинуватило його у переписуванні історії.

«Приватна стін-газета сім’ї мера Львова написала, що Михальчишин переписує історію. Я дякую їм за таку пильну увагу до цієї презентації. Це означає, що ми все робимо правильно і хтось дуже боїться того, що ми робимо», - сказав Михальчишин.

Як зазначив видавець посібника, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя», кандидат філософських наук Олег Фешовець, до посібника додали розділ про Закарпатську Україну.

Він додав, що посібник вийшов накладом у 3 тисячі примірників. Ціна посібника - 50 грн.

Фешовець пояснив, що тираж невеликий, адже більшість книгарень у Львові «боїться брати ці підручники під реалізацію».

Однак, видавництво, за словами Олега Фешовця, видаватиме посібник й надалі.

Юрій Михальчишин додав, що у виборі ціна – якість видавці орієнтувалися саме на якість.

Народний депутат пообіцяв, що половину своєї депутатської зарплати витратить на закупівлю підручника для того, щоб передати його у школи Львівщини.

Таку ініціативу нардепа зал зустрів оплесками.

Агенція регіональної інформації та аналітики
31 жовтня 2013р.

До альтернативного посібника з історії внесли розділ про Карпатську Україну


30 жовтня 2013 року в Палаці мистецтв у Львові в рамках проєкту "Історичні діалоги" відбулася презентація нового видання альтернативного затвердженому Міністерством освіти та науки України посібника з історії України для 10–11 класів. Загалом співавторами посібника стало ще дев’ять авторів.

Як зазначив народний депутат від ВО "Свобода" Юрій Михальчишин, перше видання, яке презентували торік, наробило дуже багато галасу і отримало схвальні відгуки від педагогічних колективах півдня та сходу країни.

Він зазначив, що цього разу посібник вийшов друком з авторськими доповненнями у більш серйозному поліграфічному та дизайнерському оформленні, щоб зробити його більш привабливим та цікавим.

За його словами, зважаючи на наростання антифашистської істерії з наступом на все українське, автори вирішили завдати контрудару.

Як зазначив видавець посібника, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя», кандидат філософських наук Олег Фешовець, до посібника додали розділ про Карпатську Україну.

 «Боротьба супроти окупанта була всенародною, а не справою кількох організацій. Тому ми також вирішили висвітлити події, що стосуються Закарпаття, адже ця українська земля «випадає» із загального контексту логіки формування української нації та державности й перебуває десь на периферії геополітично та культурно. Саме тому ми вирішили присвятити окремий параграф трагічних подіям осені 1938 – весни 1939 року, коли на руїнах Чехословаччини постає вільна Карпато-українська держава, яка стає об’єктом угорської агресії, перша відчуває удар тоталітарних режимів. Для українців Друга світова війна розпочалася на пів року раніше за офіційну дату – з 15 березня 1939 року», – розповів Юрій Михальчишин. 

Він додав, що посібник вийшов накладом у 3 тисячі примірників. Ціна посібника - 50 грн..

Співавтор посібника, заслужений вчитель України Ігор Федик розповів, як посібник використовували впродовж минулого навчального року в рамках чинної шкільної програми. «Зараз відбувається безпрецедентна боротьба за уми дітей. Табачнік ліквідовує все те, що стосується наших національно-визвольних змагань. Паралельно в Росії відбувається ревізія бачення історії, вони відновлюють імперські мітологеми. Нині ця книга є знаною у всіх школах Львова, але хотілося б, аби вона була в кожній школі України. Вчителі та учні користуються нею, по ній пишуть реферати студенти. Ми повинні продовжити справу із висвітлення білих плям української історії, аби молоде покоління українців було національно-свідомим», – зазначив Ігор Федик. 

Як повідомив відомий історик Андрій Козицький, після Другої світової війни у свідомості німців намагалися виховати почуття сорому за власну історію. «Якщо говорити про історію і її практичне застосування то прикладом може бути педагогіка сорому. Таке визначення існує вже декілька десятиліть і початково стосувалося Німеччини. Найгірше ж те, що стосовно України цю педагогіку сорому намагається застосовувати Росія – держава, яка не розпрощалася зі своїми гіперіяльними мітами, яка відверто намагається відновлювати вплив на колишні території Російської імперії за допомогою поступу «русскава міра» чи то «русскава культурнава єдінства». Українців намагаються загнати в глухий кут, змушуючи постійно виправдовуватися за свою історію. Власне, історію фрагментарну, абсолютно непов’язану, розсипану, як пазл-складанка, – нині пропонують українцям. Натомість ця книга, яку ми сьогодні маємо приємність презентувати пропонує погляд на концентрований період історії України українськими очима – погляд, який не дає підстав соромитися за неї», – розповів Андрій Козицький.


Інтернет-видання «Закарпаття онлайн Beta»


Reviews


All rights reserved © Astrolabe Publishing, 2020