The Hobbit or There and Back Again

The Hobbit or There and Back Again J.R.R. Tolkien

Print Edition (384 pages)
View demo 8.55 $
Google Play
(ePUB, PDF)
129.36 UAH
This is a story about an unbelievable quest of a company of dwarves to win a share of the treasure guarded by the dragon. Halfconsciously Bilbo Baggins follows them in their adventure: a home-loving and quiet hobbit who, to his own astonishment, appeared to be a skilful and inventful burglar. Fighting with trolls, goblins, dwarves, elves and giant spiders, a conversation with Smaug the Great and rather unintentional presence at the Battle of Five Armies — that is how he spent most of the time during that quest. But there are also some brighter moments: a faithful friendship, a tasty food, a good deal of laughing and singing.

The Hobbit written by professor Tolkien for his own children won ardent appreciation immediately aft er its publication, being at the same time a wonderful novel of its own and a preamble to the world-known The Lord of the Rings.

Share

Additional information

Product code: 00007

ISBN: 978-617-664-214-5

Publish year: 2020

Genre: Children's and Youth Literature, Fiction literature

Age categories: Adult, Children

Cover: Hardcover

Size: 20×13 смReviews

   26 квітня 2015

  «Вихідні з книгою»: Джон Р.Р. Толкін «Гобіт»

Чи ризикнули б Ви усім своїм достатком і комфортним життям, якби пригода сама постукала в двері?

Британець Джон Руел Рональд Толкін міг увійти в історію, як видатний філолог, який спеціалізувався на Середніх віках. Проте весь світ знає його, як творця цілого світу і одного з фундаторів цілого жанру – фентезі.

Навіть якщо Ви не подужали прочитати трилогію Толкіна «Володар перснів» (як я свого часу), то напевно ж бачили чудову екранізацію, зняту Пітером Джексоном на початку цього століття.

Проте «Володар перснів» з’явився у Толкіна після великого успіху першої книги про Середзем’я і його мешканців – «Гобіт, або туди і звідти». Ця книга з’явилася українською у видавництві «Астролябія» в 2007 році, і з того часу тільки додруковується (про це можна судити з того, що екземпляр, який читав я, 2014 року).

Ця історія побачила світ цілком випадково: Толкін писав казку тільки для власних дітей. Захопившись вигадуванням казкового світу, він намалював і карти земель, де блукали головні герої. Вся історія була незакінченою, й рукопис існував в одному екземплярі, який Джон давав друзям і знайомим. Одна з учениць Толкіна розповіла про чудову казку працівнику видавництва «Allen & Unwin». Згодом книга побачила світ. А рецензентом, завдяки якому це сталося, став 10-літній хлопчик, син директора цього видавництва.

Отож, сюжет на диво простий: до представника казкового народу – гобіта Більбо Торбина – без запросин приходять купа ґномів і чарівник Ґандальф. Вони пропонують йому вирушити з ними на пошуки золота, яке здавна належало ґномам, а наразі – дракону Смоґу Величному. За це Більбо отримає 1/14 частину скарбів. Звиклий до своєї комфортної нори (гобітського житла), Торбин все ж наважується вирушити назустріч пригодам і далеким землям, де ніколи раніше не бував.

Звісно, можна не читати книгу, а переглянути три частини екранізації того ж Пітера Джексона (загалом близько 9 годин), остання з яких з’явилася у грудні минулого року. Проте сучасні спецефекти і бездоганна з візуальної точки зору картинка не замінять казки, яку Толкін створив ще у 30-х роках минулого століття і яку спочатку читав лише своїм дітям.

До речі, саме головний герой цієї книги на початку «Володаря перснів» і подарує своєму племіннику Фродо один чарівний подарунок, таким чином закручуючи сюжет роману на наступні тисячу сторінок.

Перед прочитанням від своїх друзів я чув нарікання на український переклад. Наприклад, я можна було Беґґінса обізвати Торбином (англ. bag – торба), або Гендельфа – Ґандальфом. Проте, як на мене, перекладач Олена О’Лір зробила блискучу роботу і під час прочитання на мову взагалі увага не зверталася (а це і є ознака хорошого перекладу) – я слідкував за подорожжю Більбо і його друзів-ґномів.

Книгу варто читати для того, щоб на кілька годин поринути у казковий світ, де живуть гобіти, ґноми, ґобліни, орки, ельфи і дракон Смоґ Величний. Це звучить трохи по-дитячому, але інколи варто все-таки втекти від суворої дійсності і новин у Середзем’я.

Як написали колись про цю книгу у Sunday Times: «Світ поділяється на тих, хто вже прочитав «Володаря Перснів» та «Гобіта», і тих, хто тільки збирається прочитати ці книги».

Роман Повзик

Kolo.poltava.ua (Новини Полтави)


All rights reserved © Astrolabe Publishing, 2022