Чортківська офензива: Найуспішніша операція Галицької армії Олександр Дєдик
Чортківська офензива 7–28 червня 1919 року вписана золотими літерами у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем. Пропонована книга є результатом більш ніж чвертьстолітнього вивчення цього феномену. На підставі широкого спектру джерел із наголосом на численні архівні документи української та польської сторін ретельно відтворено та проаналізовано перебіг бойових дій у тісному взаємозв’язку з тогочасними міжнародними відносинами та складним воєнно-політичним становищем України. Книга хронологічно охоплює події від кінця травня до 28 червня 1919 року, а саме: передісторію, перебіг і наслідки Чортківського пролому, проголошення Диктатури, перші кроки запланованої генералом Грековим масштабної реорганізації збройних сил Західної Області Української Народної Республіки, зародження і розвиток плану операції, запеклу боротьбу за стратегічну ініціативу в боях за Бучач і Теребовлю та її переможне завершення визволенням Тернополя і ліквідацією ворожого плацдарму на лівому березі Дністра поблизу Нижнева, аналізується битва під Бережанами, вплив дипломатичної боротьби у Парижі, Берліні, Варшаві та Львові на перебіг бойових дій у Галичині, стосунки Західної Області УНР з Українською Народною Республікою та більшовиками, результати розгорнутого генералом Грековим військового будівництва, останні успіхи Галицької армії в запеклих боях на Верхньобузькій рівнині, у Гологорах, над Гнилою Липою та Свіржем, початок польського контр-наступу, контроверсійні погляди на результати та наслідки Чортківської офензиви, а також її місце в історії воєнного мистецтва.
Додаткова інформація
Код товару: 00221
ISBN: 978-617-664-188-9
Рік видання: 2020
Жанр: Історія, Мілітарна література
Вікові категорії: Доросла література
Обкладинка: Тверда
Розміри: 24×17 см
Ілюстрації: Кольорові та чорно-білі
Суміжні книги

Бої у Львові. 1–21 листопада 1918 року. Частина ІІ.
Олександр Дєдик
144 грн 180 грн
Бої у Львові. 1–21 листопада 1918 року. Частина І.
Олександр Дєдик
144 грн 180 грн

Мемуари. Том 2.
Карл Ґустав Маннергейм
176 грн 220 грн

Мемуари. Том 1.
Карл Ґустав Маннергейм
192 грн 240 грн

Цитаделя: Львівський мілітарний альманах № 17.
Редакційна колегія: Олег Фешовець, Олександр Дєдик, Михайло Слободянюк
64 грн 80 грн

Повстанськими стежками Жидачівського краю. Підрозділи, бункери, криївки, бої....
Данилишин О. В.
280 грн 350 грн
Рецензії

Легендарная операция УГА
Юрий Рябуха
19.07.2019
Книга Александра Дедыка посвящена одному из наиболее громких эпизодов украинско-польской войны (1918-1919 гг.), которая велась между восстановленной Речью Посполитой и Западно-Украинской Народной Республикой. Оба государства возникли на осколках Австро-Венгерской империи, и претендовали на земли Восточной Галичины.
Читайте продовження тут.
ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА: СУЧАСНЕ КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Андрій Харук
2019
Що ж являє собою рецензоване дослідження? Складається воно з двох частин (томів) і загалом двадцяти розділів. Як і слід було очікувати, більшу частину праці (розділи з IV по XVII) складає скрупульозний хронологічний опис подій, які розгортались в Галичині з 7 по 28 червня 1919 р. Відтворюючи хід бойових дій, автор спирається на широке коло джерел, насамперед – опубліковані і неопубліковані архівні матеріали, а також спогади учасників тих подій. Дослідник послідовно дотримується засад критичного аналізу джерел.
Читайте продовження тут.

Дуже хороше дослідження із мілітарної історії
Тарас Гр
06.08.2020
Приємною несподіванкою було побачити, що видавництво "Астролябія" видало в одній книзі дуже цікаве і ґрунтовне дослідження Олександра Дєдика присвячене найбільш знаковій військовій кампанії ЗУНРу у війні проти Польщі - Чортківському наступу 1919р. Попереднє видання, що вийшло у двох книгах і з м'якими палітурками, швидко розійшлося по книжковому ринку і зараз його придбати доволі важко. Дане ж видання це докладне відтворення попереднього, але із очевидним плюсом - в одній книзі і з твердою палітуркою, що значно додає книзі естетичного сприйняття та робить значно довговічнішою!
Читайте продовження тут.