Чортківська офензива: Найуспішніша операція Галицької армії

Чортківська офензива: Найуспішніша операція Галицької армії Олександр Дєдик

Друковане видання (416 стор.)
Переглянути фрагмент 320 грн
Чортківська офензива 7–28 червня 1919 року вписана золотими літерами у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем. Пропонована книга є результатом більш ніж чвертьстолітнього вивчення цього феномену. На підставі широкого спектру джерел із наголосом на численні архівні документи української та польської сторін ретельно відтворено та проаналізовано перебіг бойових дій у тісному взаємозв’язку з тогочасними міжнародними відносинами та складним воєнно-політичним становищем України. Книга хронологічно охоплює події від кінця травня до 28 червня 1919 року, а саме: передісторію, перебіг і наслідки Чортківського пролому, проголошення Диктатури, перші кроки запланованої генералом Грековим масштабної реорганізації збройних сил Західної Області Української Народної Республіки, зародження і розвиток плану операції, запеклу боротьбу за стратегічну ініціативу в боях за Бучач і Теребовлю та її переможне завершення визволенням Тернополя і ліквідацією ворожого плацдарму на лівому березі Дністра поблизу Нижнева, аналізується битва під Бережанами, вплив дипломатичної боротьби у Парижі, Берліні, Варшаві та Львові на перебіг бойових дій у Галичині, стосунки Західної Області УНР з Українською Народною Республікою та більшовиками, результати розгорнутого генералом Грековим військового будівництва, останні успіхи Галицької армії в запеклих боях на Верхньобузькій рівнині, у Гологорах, над Гнилою Липою та Свіржем, початок польського контр-наступу, контроверсійні погляди на результати та наслідки Чортківської офензиви, а також її місце в історії воєнного мистецтва.

Поділитися

Додаткова інформація

Код товару: 00221

ISBN: 978-617-664-188-9

Рік видання: 2020

Жанр: Історія, Мілітарна література

Вікові категорії: Доросла література

Обкладинка: Тверда

Розміри: 24×17 см

Ілюстрації: Кольорові та чорно-біліРецензії


Легендарная операция УГА

Юрий Рябуха

19.07.2019


Книга Александра Дедыка посвящена одному из наиболее громких эпизодов украинско-польской войны (1918-1919 гг.), которая велась между восстановленной Речью Посполитой и Западно-Украинской Народной Республикой. Оба государства возникли на осколках Австро-Венгерской империи, и претендовали на земли Восточной Галичины.

Читайте продовження тут.ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА: СУЧАСНЕ КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Андрій Харук

2019


Що ж являє собою рецензоване дослідження? Складається воно з двох частин (томів) і загалом двадцяти розділів. Як і слід було очікувати, більшу частину праці (розділи з IV по XVII) складає скрупульозний хронологічний опис подій, які розгортались в Галичині з 7 по 28 червня 1919 р. Відтворюючи хід бойових дій, автор спирається на широке коло джерел, насамперед – опубліковані і неопубліковані архівні матеріали, а також спогади учасників тих подій. Дослідник послідовно дотримується засад критичного аналізу джерел.

Читайте продовження тут.Усі права застережені © Видавництво «Астролябія», 2020