Чортківська офензива: Найуспішніша операція Галицької армії

Чортківська офензива: Найуспішніша операція Галицької армії Олександр Дєдик

Друковане видання (416 стор.)
Переглянути фрагмент 380 грн
Чортківська офензива 7–28 червня 1919 року вписана золотими літерами у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем. Пропонована книга є результатом більш ніж чвертьстолітнього вивчення цього феномену. На підставі широкого спектру джерел із наголосом на численні архівні документи української та польської сторін ретельно відтворено та проаналізовано перебіг бойових дій у тісному взаємозв’язку з тогочасними міжнародними відносинами та складним воєнно-політичним становищем України. Книга хронологічно охоплює події від кінця травня до 28 червня 1919 року, а саме: передісторію, перебіг і наслідки Чортківського пролому, проголошення Диктатури, перші кроки запланованої генералом Грековим масштабної реорганізації збройних сил Західної Області Української Народної Республіки, зародження і розвиток плану операції, запеклу боротьбу за стратегічну ініціативу в боях за Бучач і Теребовлю та її переможне завершення визволенням Тернополя і ліквідацією ворожого плацдарму на лівому березі Дністра поблизу Нижнева, аналізується битва під Бережанами, вплив дипломатичної боротьби у Парижі, Берліні, Варшаві та Львові на перебіг бойових дій у Галичині, стосунки Західної Області УНР з Українською Народною Республікою та більшовиками, результати розгорнутого генералом Грековим військового будівництва, останні успіхи Галицької армії в запеклих боях на Верхньобузькій рівнині, у Гологорах, над Гнилою Липою та Свіржем, початок польського контр-наступу, контроверсійні погляди на результати та наслідки Чортківської офензиви, а також її місце в історії воєнного мистецтва.

Поділитися

Додаткова інформація

Код товару: 00221

ISBN: 978-617-664-188-9

Рік видання: 2020

Жанр: Історія, Мілітарна література

Вікові категорії: Доросла література

Обкладинка: Тверда

Розміри: 24×17 см

Ілюстрації: Кольорові та чорно-біліРецензії


Легендарная операция УГА

Юрий Рябуха

19.07.2019


Книга Александра Дедыка посвящена одному из наиболее громких эпизодов украинско-польской войны (1918-1919 гг.), которая велась между восстановленной Речью Посполитой и Западно-Украинской Народной Республикой. Оба государства возникли на осколках Австро-Венгерской империи, и претендовали на земли Восточной Галичины.

Читайте продовження тут.ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА: СУЧАСНЕ КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Андрій Харук

2019


Що ж являє собою рецензоване дослідження? Складається воно з двох частин (томів) і загалом двадцяти розділів. Як і слід було очікувати, більшу частину праці (розділи з IV по XVII) складає скрупульозний хронологічний опис подій, які розгортались в Галичині з 7 по 28 червня 1919 р. Відтворюючи хід бойових дій, автор спирається на широке коло джерел, насамперед – опубліковані і неопубліковані архівні матеріали, а також спогади учасників тих подій. Дослідник послідовно дотримується засад критичного аналізу джерел.

Читайте продовження тут.
Дуже хороше дослідження із мілітарної історії

Тарас Гр

06.08.2020


Приємною несподіванкою було побачити, що видавництво "Астролябія" видало в одній книзі дуже цікаве і ґрунтовне дослідження Олександра Дєдика присвячене найбільш знаковій військовій кампанії ЗУНРу у війні проти Польщі - Чортківському наступу 1919р. Попереднє видання, що вийшло у двох книгах і з м'якими палітурками, швидко розійшлося по книжковому ринку і зараз його придбати доволі важко. Дане ж видання це докладне відтворення попереднього, але із очевидним плюсом - в одній книзі і з твердою палітуркою, що значно додає книзі естетичного сприйняття та робить значно довговічнішою!

Читайте продовження тут.Усі права застережені © Видавництво «Астролябія», 2022