Володар Перстенів

Володар Перстенів Джон Рональд Руел Толкін

«Володаря Перстенів» не можна описати кількома словами. Величний твір Дж. Р. Р. Толкіна має в собі щось від героїчної романтики і класичної наукової фантастики. Але таке означення все ж не передає сучасному читачеві всі особливості книги, весь спектр її значень. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни сцен і характерів у цьому фантастичному світі, кожен елемент якого виглядає цілком реалістично. Толкін створив нову міфологію вигаданого світу – світу із власним часом і простором.

Поділитися

Додаткова інформація

Код товару: 00023

ISBN: 966-8657-18-7

Рік видання: 2006

Жанр: Художня література

Вікові категорії: Доросла література

Розміри: × смРецензії

        1 грудня 2008

      Фентезі українською

Коли світ уже давно прочитав «Володар перстенів», вивчив його напам’ять і навіть реалізував у окрему субкультурну течію, то український читач не мав жодної змоги ознайомитися з цим твором українською мовою. В кращому випадку можна було дістати низькоякісне російське видання, та й то доволі складно.

Екранізація твору дала новий поштовх фентезійному руху, осторонь якого просто неможливо було залишатися. Тож вперше нормальним повноцінним виданням «Володар перстенів» вийшов у 2004 році в кількості трьох книг в м’якій палітурці з хорошими ілюстраціями і доволі вдалим перекладом.

В 2006 році видавництво «Астролябія» видало надзвичайно красиву книжку, в якій вмістило трилогію «Володар перстенів» а також цікаві додатки і статтю Олександра Ірванця та Леоніда Рудницького. Книга відрізняється красивою палітуркою та цікавим шрифтовим оформленням. Але на жаль у виданні нема жодної ілюстрації. Зрозуміло, що додавання ілюстративного матеріалу підвищило б собівартість продукту (яка і так є немалою, через обсяг видання і його палітурку), але малюнки оживили б текст, надали б йому свіжості. Частково цю функцію виконують розкішні буквиці на початку розділів, але лише частково.

Також доволі невдало вибраний формат видання, книжковий блок є доволі обширним (більше тисячі сторінок) відповідно формат вартувало б взяти великий, щоб зменшити товщину блока і підвищити зручність читання.

Загалом є дуже приємно, що врешті випущено якісне українське видання творів великого європейського фантаста.

Ігор Зубрицький

Всеукраїнське літературне об'єднання «Glosa»


Усі права застережені © Видавництво «Астролябія», 2022