Гобіт, або Туди і звідти

Гобіт, або Туди і звідти Джон Рональд Руел Толкін

Друковане видання (384 стор.)
Переглянути фрагмент 250 грн
Google Play
(ePUB, PDF)
129.36 грн
Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.
Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до «Володаря Перснів».

Поділитися

Додаткова інформація

Код товару: 00007

ISBN: 978-617-664-214-5

Рік видання: 2020

Жанр: Дитяча та юнацька література, Художня література

Вікові категорії: Доросла література, Дитяча література

Обкладинка: Тверда

Розміри: 20×13 смРецензії

   26 квітня 2015

  «Вихідні з книгою»: Джон Р.Р. Толкін «Гобіт»

Чи ризикнули б Ви усім своїм достатком і комфортним життям, якби пригода сама постукала в двері?

Британець Джон Руел Рональд Толкін міг увійти в історію, як видатний філолог, який спеціалізувався на Середніх віках. Проте весь світ знає його, як творця цілого світу і одного з фундаторів цілого жанру – фентезі.

Навіть якщо Ви не подужали прочитати трилогію Толкіна «Володар перснів» (як я свого часу), то напевно ж бачили чудову екранізацію, зняту Пітером Джексоном на початку цього століття.

Проте «Володар перснів» з’явився у Толкіна після великого успіху першої книги про Середзем’я і його мешканців – «Гобіт, або туди і звідти». Ця книга з’явилася українською у видавництві «Астролябія» в 2007 році, і з того часу тільки додруковується (про це можна судити з того, що екземпляр, який читав я, 2014 року).

Ця історія побачила світ цілком випадково: Толкін писав казку тільки для власних дітей. Захопившись вигадуванням казкового світу, він намалював і карти земель, де блукали головні герої. Вся історія була незакінченою, й рукопис існував в одному екземплярі, який Джон давав друзям і знайомим. Одна з учениць Толкіна розповіла про чудову казку працівнику видавництва «Allen & Unwin». Згодом книга побачила світ. А рецензентом, завдяки якому це сталося, став 10-літній хлопчик, син директора цього видавництва.

Отож, сюжет на диво простий: до представника казкового народу – гобіта Більбо Торбина – без запросин приходять купа ґномів і чарівник Ґандальф. Вони пропонують йому вирушити з ними на пошуки золота, яке здавна належало ґномам, а наразі – дракону Смоґу Величному. За це Більбо отримає 1/14 частину скарбів. Звиклий до своєї комфортної нори (гобітського житла), Торбин все ж наважується вирушити назустріч пригодам і далеким землям, де ніколи раніше не бував.

Звісно, можна не читати книгу, а переглянути три частини екранізації того ж Пітера Джексона (загалом близько 9 годин), остання з яких з’явилася у грудні минулого року. Проте сучасні спецефекти і бездоганна з візуальної точки зору картинка не замінять казки, яку Толкін створив ще у 30-х роках минулого століття і яку спочатку читав лише своїм дітям.

До речі, саме головний герой цієї книги на початку «Володаря перснів» і подарує своєму племіннику Фродо один чарівний подарунок, таким чином закручуючи сюжет роману на наступні тисячу сторінок.

Перед прочитанням від своїх друзів я чув нарікання на український переклад. Наприклад, я можна було Беґґінса обізвати Торбином (англ. bag – торба), або Гендельфа – Ґандальфом. Проте, як на мене, перекладач Олена О’Лір зробила блискучу роботу і під час прочитання на мову взагалі увага не зверталася (а це і є ознака хорошого перекладу) – я слідкував за подорожжю Більбо і його друзів-ґномів.

Книгу варто читати для того, щоб на кілька годин поринути у казковий світ, де живуть гобіти, ґноми, ґобліни, орки, ельфи і дракон Смоґ Величний. Це звучить трохи по-дитячому, але інколи варто все-таки втекти від суворої дійсності і новин у Середзем’я.

Як написали колись про цю книгу у Sunday Times: «Світ поділяється на тих, хто вже прочитав «Володаря Перснів» та «Гобіта», і тих, хто тільки збирається прочитати ці книги».

Роман Повзик

Kolo.poltava.ua (Новини Полтави)


Усі права застережені © Видавництво «Астролябія», 2022