Таємна троянда

Таємна троянда Вільям Батлер Єйтс

Друковане видання (256 стор.)
Переглянути фрагмент 180 грн
Google Play
(ePUB, PDF)
113.03 грн
iBooks
(ePUB)
3.99 $
До цієї збірки малої прози Вільяма Батлера Єйтса (1865–1939), лідера ірландського літературного відродження, нобелівського лавреата, увійшли твори, натхненні ірландськими віруваннями та сказаннями, вченням розенкрейцерів та іншими містичними доктринами. Головною темою оповідей, хронологія яких сягає від дохристиянських часів до сучасної авторові доби, є одвічна боротьба між духовним і природним началами. Герої книжки — поети й закохані, ченці та вчені мужі, лицарі-іоанніти і члени Ордену Алхімічної Троянди — самопосвятно служать невловному ідеалу, втіленому в містичному όбразі троянди, між пелюстками якої проглядає то позачасове видиво спіритуальної краси, то безкінечно дороге обличчя коханої жінки, то вічна душа Ірландії…

Поділитися

Додаткова інформація

Код товару: 00267

ISBN: 978-617-664-186-5

Рік видання: 2020

Жанр: Художня література

Вікові категорії: Доросла література

Обкладинка: Тверда

Розміри: 20×13 см

Ілюстрації: Чорно-білі


Рецензії


Вільям Батлер Єйтс в обороні (не) щезаючої краси

Надія Мориквас

02.09.2020


… З вдячності за цікаву історію, що її оповів умираючий лицар з маленькою рубіновою трояндою на шоломі, замість звиклого гребеня тутешнього лорда чи короля, хлопчик-«когутокрад» вирішив викопати для нього могилу. Та не закінчив своєї праці, бо під горою запіяв півень, і хлопчина поспішив  на лови.

Це лише одна з оповідей цієї дивовижної візіонерської книжки, які, може, найбільше  є новелами-притчами, або снами про дивну і зруйновану красу, які об’єднані в три цикли.

Читайте продовження тут.

Проявлення духу цілої нації

Богдан Стадник

11.09.2020


Нещодавно у видавництві «Астролябія» у перекладі Олени О’Лір вийшла «Таємна троянда» ірландського поета та письменника Вільяма Батлера Єйтса. Але що ми знаємо про Ірландію? Лепрекони. Святий Патрік. Пісня Zombie та ІРА (Ірландська республіканська армія, а не India Pale Ale)... Що ще? Одні з найдавніших і найбільших у Європі мегалітичні споруди: величний Нью-Ґрейндж та кургани долини ріки Бойн. Найосвіченіші люди темних віків Середньовіччя — ченці, переписувачі книг і геніальні художники мініатюр у тих книгах; архітектори мальовничих монастирів та височенних круглих веж, що шпилями стриміли в небо.

Читайте продовження тут.


Усі права застережені © Видавництво «Астролябія», 2022